CMF5515M000FHR6
Mfr.Part #
CMF5515M000FHR6
Description
RES 15M OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
15mOhms
Length :
6.096mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Published :
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
CMF5515M000FHR6
Vishay / Dale CMF5515M000FHR6
15MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,