CMF5515K800FKEK
Mfr.Part #
CMF5515K800FKEK
Description
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
15.8kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CMF
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Max Power Dissipation :
500mW
Factory Lead Time :
29 Weeks
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Lead Free
Published :
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF5515K800FKEK
Vishay / Dale CMF5515K800FKEK
Through Hole 15.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,