CMF5512K700FKR670
Mfr.Part #
CMF5512K700FKR670
Description
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
1 (Unlimited)
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
6.096mm
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
12.7kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5512K700FKR670
Vishay / Dale CMF5512K700FKR670
12.7kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,