CMF5511R000FHEK
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5511R000FHEK
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
WQFN-14
Datasheet
Download
Description
RES 11 OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Product Type :
USB Interface IC
Height - Seated (Max) :
Series :
FUSB302T
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Operating Supply Current :
25 uA
Product :
USB Controllers
Tolerance :
±1%
Package / Case :
WQFN-14
Number of Terminations :
2
onsemi
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Speed :
Full Speed (FS)
Product Category :
USB Interface IC
Packaging :
MouseReel
Resistance :
11 Ohms
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Standard :
USB-C 1.0
Mounting Style :
SMD/SMT
Type :
PD Controller
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Brand :
onsemi / Fairchild
Features :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Failure Rate :
Composition :
Metal Film
Subcategory :
Interface ICs
Datasheets
CMF5511R000FHEK
Vishay / Dale CMF5511R000FHEK
11 Ohms, 0.5W, 1/2W, Metal Film,