CMF5511K400BER670
Mfr.Part #
CMF5511K400BER670
Description
RES 11.4K OHM 1/2W .1% AXIAL
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
11.4kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Width :
2.29mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
34 Weeks
Datasheets
CMF5511K400BER670
Vishay / Dale CMF5511K400BER670
11.4kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,