CMF5510K600BER670
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5510K600BER670
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10.6K OHM 1/2W .1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Lead Free
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Series :
CMF
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Length :
7.0612mm
Max Power Dissipation :
500mW
Resistance :
10.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
Factory Lead Time :
34 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Composition :
Metal Film
Datasheets
CMF5510K600BER670
Vishay / Dale CMF5510K600BER670
10.6kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,