CMF509K9000FKEK
Mfr.Part #
CMF509K9000FKEK
Description
RES 9.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Resistance :
9.9kOhms
Width :
1.65mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
CMF509K9000FKEK
Vishay / Dale CMF509K9000FKEK
9.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,