CMF506K1900FKEA
Mfr.Part #
CMF506K1900FKEA
Description
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL
Resistance :
6.19kOhms
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.81mm
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Datasheets
CMF506K1900FKEA
Vishay / Dale CMF506K1900FKEA
6.19kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,