CMF505K1000FHRE
Mfr.Part #
CMF505K1000FHRE
Description
RES 5.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.81mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Width :
1.65mm
Resistance :
5.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
CMF505K1000FHRE
Vishay / Dale CMF505K1000FHRE
5.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,