CMF50560R00GKEA
Mfr.Part #
CMF50560R00GKEA
Description
RES 560 OHM 1/4W 2% AXIAL
Length :
3.81mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
560Ohms
Width :
1.65mm
Published :
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Datasheets
CMF50560R00GKEA
Vishay / Dale CMF50560R00GKEA
560Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,