CMF50470R00FKEA
Mfr.Part #
CMF50470R00FKEA
Description
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL
Width :
1.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Resistance :
470Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.81mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~175°C
CMF
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF50470R00FKEA
Vishay / Dale CMF50470R00FKEA
470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,