CMF5033R000FKEB
Mfr.Part #
CMF5033R000FKEB
Description
RES 33 OHM 1/4W 1% AXIAL
Resistance :
33Ohms
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
Length :
3.81mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Composition :
Metal Film
Published :
Width :
1.65mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
CMF5033R000FKEB
Vishay / Dale CMF5033R000FKEB
33Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,