CMF5022K000JNRE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF5022K000JNRE
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22K OHM 1/4W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.81mm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
22kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Composition :
Metal Film
Series :
CMF
Width :
1.65mm
Package / Case :
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Tolerance :
±5%
Datasheets
CMF5022K000JNRE
Vishay / Dale CMF5022K000JNRE
22kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,