CMF50220R00FKEB
Mfr.Part #
CMF50220R00FKEB
Description
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
220Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Width :
1.65mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
CMF50220R00FKEB
Vishay / Dale CMF50220R00FKEB
220Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,