CMF50180R00JNEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMF50180R00JNEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 180 OHM 1/4W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Length :
3.81mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Series :
CMF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Width :
1.65mm
Resistance :
180Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CMF50180R00JNEA
Vishay / Dale CMF50180R00JNEA
180Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,