CMD5D13NP-3R3MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMD5D13NP-3R3MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 1.25A 81MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
1.5mm
Published :
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.236Lx0.205W 6.00mmx5.20mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
1.25A
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Lead Free :
Lead Free
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shielding :
No
Series :
CMD5D13
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
HTS Code :
Tolerance :
±20%
Current Rating :
1.25A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
5.8mm
Current - Saturation :
1.9A
Inductance :
3.3μH
DC Resistance (DCR) :
81mOhm Max
Number of Terminations :
4
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
2
Datasheets
CMD5D13NP-3R3MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD