CMA02040X2202GB300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CMA02040X2202GB300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES SMD 22K OHM 2% 0.4W 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
1.4mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
22kOhm
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Size Code :
Operating Supply Voltage :
200V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
MELF, 0204
Series :
CMA
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Composition :
Carbon Film
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
Tubular
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
200V
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Max Power Dissipation :
400mW
Military Standard :
Not
Vishay CMA02040X2202GB300
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CMA Series, Carbon Film, 22kOhm, 0.4W 2/5W, ±2%, -55°C~155°C