CM633SG102N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM633SG102N
Manufacturer
Mentech Technology USA Inc.
Description
CMC 1MH 950MA 2LN SMD
Stock
775
In Stock :
775
Manufacturer :
Mentech Technology USA Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) (Max) :
180mOhm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height (Max) :
0.220 (5.60mm)
Number of Lines :
2
Inductance @ Frequency :
1 mH @ 100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Filter Type :
Signal Line
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.374 L x 0.350 W (9.50mm x 8.90mm)
Current Rating (Max) :
950mA
Datasheets
CM633SG102N
Mentech Technology USA Inc. CM633SG102N
CM633SG102N datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from Mentech stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CMC 330MA 2LN 600 OHM SMD
    CMC 1MH 500MA 2LN SMD
    CMC MH 300MA 2LN SMD
    CMC 2.2MH 500MA 2LN SMD
    CMC 470UH 900MA 2LN SMD
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD