CM6296R-503
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM6296R-503
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 50UH 10A 2LN SMD
Stock
294
In Stock :
294
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Common Mode Chokes
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
5A (24 Hours)
DC Resistance (DCR) (Max) :
14mOhm
Height :
10.7442mm
Pbfree Code :
yes
Published :
2010
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
50 mH
Current Rating (Max) :
10A
Inductance @ Frequency :
50μH @ 1kHz
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
CM6296R
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Element Configuration :
Single
Mounting Type :
Surface Mount
Power Rating :
2.5W
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Number of Functions :
2
Lead Free :
Lead Free
Rated Current :
10A
Number of Lines :
2
JESD-609 Code :
e1
Weight :
9.00001g
Size / Dimension :
1.058Lx1.058W 26.87mmx26.87mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
CM6296R-503
API Delevan CM6296R-503
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD