CM453232-R22KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM453232-R22KL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 665MA 250MOHM SM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Series :
CM45
Base Part Number :
CM453232
Depth :
3.4mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±10%
Published :
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance :
220nH
Packing Method :
TR, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Frequency - Self Resonant :
200MHz
Number of Functions :
1
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Height :
3.2mm
Q @ Freq :
40 @ 25.2MHz
Current Rating :
665mA
Test Frequency :
25.2MHz
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Current :
500mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Shielding :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Current :
665mA
Military Standard :
Not
Termination :
SMD/SMT
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Max DC Current :
665mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
HTS Code :
Construction :
RECTANGULAR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Pbfree Code :
yes
Q Factor :
25
Datasheets
CM453232-R22KL
Bourns, Inc. CM453232-R22KL
CM453232-R22KL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD