CM453232-561JL
Mfr.Part #
CM453232-561JL
Description
FIXED IND 560UH 50MA 30 OHM SMD
Height :
3.2mm
Test Frequency :
796kHz
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Depth :
3.4mm
Q @ Freq :
30 @ 796kHz
Inductance :
560μH
Current Rating :
50mA
DC Resistance (DCR) :
30Ohm Max
Max DC Current :
50mA
DC Current :
50mA
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Tolerance :
±5%
Q Factor :
30
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Datasheets
CM453232-561JL
Bourns, Inc. CM453232-561JL
CM453232-561JL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD