CM453232-271JL
Mfr.Part #
CM453232-271JL
Description
FIXED IND 270UH 92MA 12 OHM SMD
Max DC Current :
92mA
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
DC Resistance (DCR) :
12Ohm Max
Height :
3.2mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Q Factor :
40
Inductance :
270μH
Frequency - Self Resonant :
4MHz
Depth :
3.4mm
WRAPAROUND
Weight :
26.988746mg
Test Frequency :
796kHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
DC Current :
92mA
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
92mA
Datasheets
CM453232-271JL
Bourns, Inc. CM453232-271JL
CM453232-271JL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD