CM453232-181JL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM453232-181JL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180UH 102MA 9.5OHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Contact Plating :
Tin
Depth :
3.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Height :
3.2mm
Material - Core :
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Tolerance :
±5%
Inductance :
180μH
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
ECCN Code :
EAR99
DC Current :
102mA
Q Factor :
40
Base Part Number :
CM453232
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
796kHz
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Number of Pins :
2
Type :
Wirewound
Resistance :
9.5Ohm
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
Military Standard :
Not
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Inductance Tolerance :
5%
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Series :
CM45
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
102mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Current Rating :
102mA
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
DC Resistance (DCR) :
9.5Ohm Max
Shielding :
No
Datasheets
CM453232-181JL
Bourns, Inc. CM453232-181JL
CM453232-181JL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD