CM453232-150KL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM453232-150KL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Resistance :
2.5Ohm
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Series :
CM45
Series Resistance :
2.5Ohm
Base Part Number :
CM453232
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Construction :
RECTANGULAR
Current Rating :
200mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Number of Pins :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Military Standard :
Not
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height :
3.2mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Q @ Freq :
50 @ 2.52MHz
Case Code (Metric) :
4532
JESD-609 Code :
e3
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Q Factor :
50
REACH SVHC :
No SVHC
Current :
140mA
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
2.52MHz
Shielding :
No
Type :
Wirewound
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Max DC Current :
200mA
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Depth :
3.4mm
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm Max
Published :
2005
DC Current :
200mA
Inductance :
15μH
Material - Core :
Ferrite
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Inductance Tolerance :
10%
Datasheets
CM453232-150KL
Bourns, Inc. CM453232-150KL
CM453232-150KL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD