CM322522-R22ML
Mfr.Part #
CM322522-R22ML
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 220NH 360MA 290MOHM SM
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Case Code (Metric) :
Material - Core :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
Q Factor :
25
Military Standard :
Not
Number of Pins :
2
Mount :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Current Rating :
360mA
Tolerance :
±20%
Number of Functions :
1
Test Frequency :
25.2MHz
Pbfree Code :
yes
Max DC Current :
360mA
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
2.2mm
Shielding :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Series :
CM322522
Frequency - Self Resonant :
230MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Termination :
SMD/SMT
Q @ Freq :
25 @ 25.2MHz
Depth :
2.5mm
Case Code (Imperial) :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Construction :
Chip
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Type :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Tolerance :
20%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
DC Current :
360mA
Inductance :
220nH
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CM322522-R22ML
Bourns, Inc. CM322522-R22ML
CM322522-R22ML datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD