CM322522-68NML
Mfr.Part #
CM322522-68NML
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 68NH 400MA 250MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
CM322522
Mounting Type :
Surface Mount
Weight :
15.989131mg
Height :
2.1844mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Type :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Max DC Current :
400mA
Material - Core :
Ferrite
Case Code (Imperial) :
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
540MHz
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
DC Current :
400mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
400mA
Package / Case :
Nonstandard
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Tolerance :
±20%
Series Resistance :
250mOhm
Depth :
2.5mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mount :
Surface Mount
Q Factor :
10
Radiation Hardening :
No
Inductance :
68nH
Published :
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Military Standard :
Not
Datasheets
CM322522-68NML
Bourns, Inc. CM322522-68NML
CM322522-68NML datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD