CM322522-4R7KL
Mfr.Part #
CM322522-4R7KL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 4.7UH 165MA 1.5OHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Pins :
2
Package / Case :
Nonstandard
Depth :
2.5mm
Construction :
Chip
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Contact Plating :
Tin
Type :
Wirewound
Height :
2.2mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
1.5Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Current :
140mA
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance Tolerance :
10%
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
7.96MHz
Current Rating :
165mA
Shielding :
No
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Series :
CM322522
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Packing Method :
TR, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Radiation Hardening :
No
DC Current :
165mA
Tolerance :
±10%
Series Resistance :
1.5Ohm
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Max DC Current :
165mA
Q Factor :
30
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance :
4.7μH
Datasheets
CM322522-4R7KL
Bourns, Inc. CM322522-4R7KL
CM322522-4R7KL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD