CM3032V201R-10
Mfr.Part #
CM3032V201R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Vertical, 8 Flat Lead
Description
CMC 8A 4LN 200 OHM SMD
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Common Mode Chokes
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Number of Lines :
4
Series :
CM
Number of Pins :
Impedance :
200Ohm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency :
100MHz
Current :
8A
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
Vertical, 8 Flat Lead
Size / Dimension :
0.430Lx0.300W 10.92mmx7.62mm
Depth :
10.92mm
Pbfree Code :
yes
Test Frequency :
100MHz
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Width :
7.62mm
Current Rating :
8A
Max DC Current :
8A
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Weight :
2.444863g
Number of Functions :
4
Height :
10.08mm
Filter Type :
Power Line
Length :
8.13mm
ECCN Code :
EAR99
Impedance @ Frequency :
200Ohm @ 100MHz
Published :
Datasheets
CM3032V201R-10
Laird - Performance Materials CM3032V201R-10
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD