CM201212-47NJL
Mfr.Part #
CM201212-47NJL
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 47NH 385MA 420MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Length :
2mm
Material - Core :
Polymer
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Series :
CM201212
Base Part Number :
CM201212
1 (Unlimited)
Height :
1.27mm
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.050W 2.00mmx1.27mm
Width :
1.27mm
Height Seated (Max) :
0.058 1.47mm
Current Rating (Amps) :
385mA
Inductance Frequency - Test :
100MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
47nH
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
1.6GHz
Datasheets
CM201212-47NJL
CM201212-47NJL datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD