CM1210A204R-1A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CM1210A204R-1A
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CAN-BUS COMMON MODE CHOKES
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
Common Mode Chokes
Product Type :
Common Mode Chokes
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Package :
Digi-Reel?
Voltage Rating - DC :
80V
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Voltage Rating - AC :
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Packaging :
Cut Tape
DC Resistance (DCR) (Max) :
5.5Ohm
Inductance @ Frequency :
200 μH @ 100 kHz
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Shielding :
Unshielded
Number of Lines :
2
Termination Style :
Wire
Width :
2.5 mm
Current Rating (Max) :
70mA
Height :
2.5 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Approval Agency :
Inductance :
200 uH
Mounting Style :
PCB Mount
Product Status :
Active
Brand :
Ratings :
AEC-Q200
RoHS :
Details
Series :
CM
Filter Type :
Signal Line
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height (Max) :
0.098" (2.50mm)
Length :
3.2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Features :
Product :
Datasheets
CM1210A204R-1A
Laird - Performance Materials CM1210A204R-1A
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD