CLS62NP-390NC
Mfr.Part #
CLS62NP-390NC
Description
FIXED IND 39UH 372MA 580MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
580mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.268Lx0.260W 6.80mmx6.60mm
Physical Dimension :
6.8mm X 6.6mm X 2.5mm
Test Frequency :
2.52MHz
Length :
6.8mm
Inductance :
39μH
Current Rating :
372mA
Width :
6.6mm
Datasheets
CLS62NP-390NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD