CLS4D28NP-150NC
Mfr.Part #
CLS4D28NP-150NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 1.1A SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
15μH
Series :
CLS4D28
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±30%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Saturation :
650mA
Current Rating (Amps) :
1.1A
Width :
4.8006mm
Current Rating :
1.1A
Package / Case :
Nonstandard
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.197Lx0.189W 5.00mmx4.80mm
Length :
5.0038mm
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
CLS4D28NP-150NC
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD