CLS4D23B-3R6NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLS4D23B-3R6NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.6UH 2.56A 80MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Tolerance :
±30%
ECCN Code :
EAR99
Current Rating :
2.56A
Reach Compliance Code :
Unknown
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.197Lx0.189W 5.00mmx4.80mm
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
2
Special Feature :
PARALLEL CONNECTED
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Ferrite
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current - Saturation :
1.16A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.098 2.50mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
CLS4D23B
Published :
Inductance :
3.6μH
Test Frequency :
1MHz
Terminal Placement :
DUAL IN-LINE
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Package / Case :
Nonstandard
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Datasheets
CLS4D23B-3R6NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD