CLS125NP-150NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLS125NP-150NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 4.3A 54 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.630Lx0.500W 16.00mmx12.70mm
Current Rating :
4.3A
Min Operating Temperature :
-40°C
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
16.002mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
12.7mm
Max Operating Temperature :
105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
4.3A
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Series :
CLS125
Published :
Current - Saturation :
4.8A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±30%
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Inductance :
15μH
Datasheets
CLS125NP-150NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD