CLQ61NP-8R2NC
Mfr.Part #
CLQ61NP-8R2NC
Description
FIXED IND 8.2UH 740MA 240 MOHM
Current Rating (Amps) :
740mA
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
740mA
Tolerance :
±30%
Inductance :
8.2μH
DC Resistance (DCR) :
240mOhm Max
Series :
CLQ61
Datasheets
CLQ61NP-8R2NC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD