CLQ4D10NP-470NC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLQ4D10NP-470NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
4-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 290MA 1.28OHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Length :
5.4102mm
Size / Dimension :
0.213Lx0.189W 5.40mmx4.80mm
Radiation Hardening :
No
Series :
CLQ4D10
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
7.8mm
Published :
Width :
4.8006mm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Max DC Current :
290mA
Test Frequency :
100kHz
Inductance :
47μH
Current Rating :
290mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
1.28Ohm Max
Tolerance :
±30%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD
Current Rating (Amps) :
290mA
Datasheets
CLQ4D10NP-470NC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD