CLPFL-0050-BNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLPFL-0050-BNC
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
BNC In-Line Module
Datasheet
Download
Description
RF FILTER LOW PASS 50MHZ BNC
Stock
11
In Stock :
11
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
RF Filters
Termination :
Axial
Mount :
Free Hanging
Published :
2015
Resistance :
50Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance :
50Ohm
Package / Case :
BNC In-Line Module
Factory Lead Time :
7 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Packaging :
Bulk
Frequency :
50MHz
Filter Type :
Low Pass
Size / Dimension :
0.550Diax2.590W 13.97mmx65.79mm
Width :
65.786mm