CLF7045T-4R7N-H
Mfr.Part #
CLF7045T-4R7N-H
Description
FIXED IND 4.7UH 4.1A 20 MOHM SMD
Stock
850
In Stock :
850
Surface Mount
Height :
4.5mm
Tolerance :
±30%
Test Frequency :
100kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
4.1A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Inductance :
4.7μH
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Saturation :
3.6A
DC Resistance (DCR) :
20mOhm
Max DC Current :
4.1A
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
2012
Special Feature :
DCR MEASURED AT 30% TOLERANCE
Series :
CLF-H
Datasheets
CLF7045T-4R7N-H
TDK Corporation CLF7045T-4R7N-H
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD