CLF7045T-470M-CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLF7045T-470M-CA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 1.2A 180 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Weight :
799.995193mg
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
1.3A
Height :
4.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
1.2A
Factory Lead Time :
25 Weeks
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Series :
CLF-CA
Type :
Wirewound
Width :
6.9mm
Published :
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 months ago)
Current - Saturation :
1.3A
Test Frequency :
100kHz
Composition :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.2A
Size / Dimension :
0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
Length :
7.1882mm
Inductance :
47μH
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Max Operating Temperature :
105°C
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Datasheets
CLF7045T-470M-CA
TDK Corporation CLF7045T-470M-CA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD