CLF7045T-330M-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLF7045T-330M-D
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 1.4A 132 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Published :
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
RMS Current (Irms) :
1.4A
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Self Resonant Frequency :
100kHz
ECCN Code :
EAR99
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Shielding :
Shielded
Max DC Current :
1.55A
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Inductance :
33μH
Size / Dimension :
0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
Depth :
6.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
1.4A
Package / Case :
Nonstandard
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Cut Tape (CT)
Series :
CLF-D
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Inductance Tolerance :
20%
Factory Lead Time :
25 Weeks
DC Resistance (DCR) :
132mOhm Max
Mount :
Surface Mount
Height :
4.5mm
HTS Code :
Datasheets
CLF7045T-330M-D
TDK Corporation CLF7045T-330M-D
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD