CLF7045T-220M-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLF7045T-220M-H
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1.9A 69 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
CLF-H
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
1.8A
Packaging :
Cut Tape (CT)
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Wirewound
Test Frequency :
100kHz
Width :
6.9088mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
1.9A
Inductance :
22μH
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Current Rating (Amps) :
1.9A
Height :
4.5mm
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Current Rating :
1.9A
Length :
7.1882mm
Shielding :
Shielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
69mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
Mounting Type :
Surface Mount
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
CLF7045T-220M-H
TDK Corporation CLF7045T-220M-H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD