CLF7045T-101M-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLF7045T-101M-H
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 900MA 330MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
330mOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
CLF-H
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
900mA
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Cut Tape (CT)
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
26 Weeks
Inductance :
100μH
Shielding :
yes
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Special Feature :
DCR MEASURED AT 20% TOLERANCE
Height :
4.5mm
Current - Saturation :
750mA
Current Rating :
900mA
Size / Dimension :
0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
Package / Case :
Nonstandard
HTS Code :
Datasheets
CLF7045T-101M-H
TDK Corporation CLF7045T-101M-H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD