CLF10040T-151M-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CLF10040T-151M-H
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 1A 380 MOHM SMD
Stock
45
In Stock :
45
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Lead Free :
Lead Free
Max DC Current :
1A
Height Seated (Max) :
0.161 4.10mm
Current - Saturation :
800mA
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
3938
ECCN Code :
EAR99
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
Published :
2012
Tolerance :
±20%
Series :
CLF-H
Shielding :
yes
DC Resistance (DCR) :
380mOhm
HTS Code :
Height :
3.8mm
Current Rating :
1A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
26 Weeks
Mount :
Surface Mount
Inductance :
150μH
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Wirewound
Datasheets
CLF10040T-151M-H
TDK Corporation CLF10040T-151M-H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD