CL32B226KOJVPJE
Mfr.Part #
CL32B226KOJVPJE
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
HTS Code :
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Imperial) :
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Case Code (Metric) :
Thickness :
1.7018mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
22µF
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Mount :
Surface Mount
Datasheets
CL32B226KOJVPJE
Samsung Electro-Mechanics CL32B226KOJVPJE
CL 22μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)