CL32A106KLULNNE
Mfr.Part #
CL32A106KLULNNE
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 35V X5R 1210
Stock
633
In Stock :
633
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Thickness :
2.6924mm
Tolerance :
±10%
Case Code (Metric) :
3225
Published :
2010
Depth :
2.5mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
10μF
Factory Lead Time :
22 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Characteristics Code :
X5R
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height :
1.8mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Dielectric Material :
Ceramic
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
35V