CL10C750JB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C750JB8NNNC
Description
CAP CER 75PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Length :
1.6mm
Capacitance :
75pF
Width :
0.8mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL10C750JB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C750JB8NNNC
CL 75pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)