CL10C4R3CB8NNNC
Mfr.Part #
CL10C4R3CB8NNNC
Description
CAP CER 4.3PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Width :
0.8mm
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
4.3pF
Datasheets
CL10C4R3CB8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C4R3CB8NNNC
CL 4.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)