CL10C471JB8NNND
Mfr.Part #
CL10C471JB8NNND
Description
CAP CER 470PF 50V NP0 0603
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Width :
0.8mm
Voltage - Rated DC :
50V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6mm
ROHS3 Compliant
Voltage :
50V
Capacitance :
470pF
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 13 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
2008
Datasheets
CL10C471JB8NNND
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C471JB8NNND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:50V, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, CL10C471JB8NNND pinout, CL10C471JB8NNND datasheet PDF, CL10C471JB8NNND amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C471JB8NNND ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C471JB8NNND
CL 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)