CL10C470JC8NNNC
Mfr.Part #
CL10C470JC8NNNC
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 0603
Width :
0.8mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Case Code (Imperial) :
0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Published :
2008
yes
Material :
Ceramic
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
CL10C470JC8NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL10C470JC8NNNC
CL 47pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)