CL10C470FB81PNC
Mfr.Part #
CL10C470FB81PNC
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6mm
Capacitance :
47pF
Tolerance :
±1%
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Applications :
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
CL10C470FB81PNC
Introducing Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C470FB81PNC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50V, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, CL10C470FB81PNC pinout, CL10C470FB81PNC datasheet PDF, CL10C470FB81PNC amp .Beyond Ceramic Capacitors Samsung Electro-Mechanics CL10C470FB81PNC ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Samsung Electro-Mechanics CL10C470FB81PNC
CL 47pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)